Nominace startují už 15. února

Znáte někoho kdo dýchá pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj? Nominujte ho nebo ji na ekologickou Cenu Josefa Vavrouška.

Cenu uděluje už čtvrtstoletí Nadace Partnerství na připomínku ekologického vizionáře, myslitele a prvního polistopadového ministra životního prostředí. Cenu mohou získat osobnosti i skupiny z České republiky i zahraničí ve třech kategoriích: za dlouhodobý přínos, za výjimečný počin v loňském roce a podruhé také v kategorii pro mladé do 33 let za ekozásek roku. Organizátoři navíc nově připravují i ocenění za videotvorbu.

S prestižní cenou se pojí finanční odměna i unikátní skleněná plastika od akademického malíře Vladimira Kleina. Vítězové si je převezmou okolo období červnového Světového dne životního prostředí v Senátu.

Mezi loňskými laureáty najdeme dvojici mladých ekologických youtuberek Elišku a Annu Víravovy, starostku  Nového Lískovce Janu Drápalovou, předsedu Společnosti pro trvale udržitelný život Jiřího Dlouhého a klimatickou aktivistku Kristinu Klosovou, která cenu získala in memoriam.

Nominace můžete podávat od 15. února na www.cenajosefavavrouska.cz