Irena Kovářová

Irena Kovářová

Lektorka, zakladatelka první komunitní zahrady v jižních Čechách

Představení dlouhodobého přínosu

 
Představení osobnosti nominované na Cenu Josefa Vavrouška

30 let čerpala zkušenosti a informace, díky kterým vytvořila metodiku, kterou jinde v takto ucelené a celostní formě nedostanete. Mgr. Irena Kovářová prošla dlouholetým studiem (30 let) v oblasti feng shui, celostní medicíny, esoteriky, angeologie, teologie, prosociální výchovy, umění a historie. Toto vše integrovala do jedinečné metodologie, kterou lektoruje. 23 let vyučovala na TF Jihočeské univerzity a je lektorkou prosociální výchovy (Olivar Roche).

 
Čím inspiruje její příběh, proč je podle navrhovatele důležité, aby cenu dostala

Inspiruje mě i ostatní dnes a denně. Díky tomu, že s ní již 6 let spolupracuji v rámci centra rozvoje, kde učí lidi jak zdokonalovat životní prostor a tím i sebe, a 4 roky společně budujeme komunitní zahradu, mohu tak každý den postupně, jemně a přirozeně měnit svůj život k lepšímu. Inspirovala mě také svým silným příběhem, kdy si prošla nemocí i klinickou smrtí, ale nikomu o tom nevypráví a snaží se dnes a denně motivovat ostatní k vědomému životu. Nebýt její vize – komunitní zahrady, nic by ještě dnes nebylo. A navíc vidím, jak inspiruje ostatní, kteří k nám přicházejí čerpat inspirace, jak aplikují načerpané informace do života a jsem svědkem také zpětných vazeb od klientů a to je úžasné. Vše se děje díky tomu, že s lidmi pracuje koncepčně podle vlastní metodiky – ve své škole Měsíčnice, kterou postavila právě v areálu svých zahrad.

 
Jaké jsou výsledky činnosti nominovaného, co všechno se mu podařilo dokázat

  • od roku 2012 provozuje vlastní centrum rozvoje, kterým prošlo již více než 2000 studentů
  • její zahrada Anastazie v roce 2013 získala jako první plaketu Ukázková přírodní zahrada
  • je autorkou nápadu a spoluzakladatelkou otevřené komunitní zahrady Naše zahrádka
  • je autorkou výstavy Šumava Karla Klostermanna, která měla ve své době 3x větší návštěvnost než ostatní výstavy v Jihočeském muzeu a to více jak 79 000 návštěvníků
  • několikrát byla v úzké nominaci na Ženu regionu
  • a mnoho dalšího

 
Co pro navrhovatele nominovaný člověk znamená

Irena je po těch letech má přítelkyně, která otevřela v mém životě cesty, které bych nikdy nečekala. Kromě toho, že její motivace je motorem všech našich projektů, je také přítelkyní, která byla se mnou a mojí rodinou v nejtěžších chvílích, jako byla ztráta našeho syna v loňském roce. Není to jen kolegyně, ale žena, která žije pokorný život, v úctě k druhým, k přírodě, ale také k sobě samotné. Přeji všem lidem, aby mohli čerpat z jejich znalostí a zdokonalovat tak životní prostor a tím i sebe. Jsem za ní opravdu vděčná.

Nominaci zaslal/a: Alena Kučerová

Komentáře:

Blanka Šímová (24.04.2020 17:53:06)
Jsem moc ráda, že jsem se mohla s Irenkou potkat a navštěvovat její kurzy. Irenka čerpá ze života našich předků. Všechny informace od ní jsou pro mě velkým přínosem. Nikde jinde jsem se tolik zajímavých věcí nedozvěděla. Děkuji a jsem za vše vděčná.
Martina Šímová (06.03.2020 11:01:08)
Irenka mi vrátila naději, že vše se dá změnit, pokud člověk chce. Nestačí jen informaci vědět, důležité je umět s ní pracovat v reálném životě tak, aby člověk neustále zdokonaloval sám sebe a tím i prostor okolo sebe. To nám všem Irenka ukazuje svým vlastním životem a já jsem velmi vděčná, že mohu být její kolegyní a učit se od ní. Je inspirující pozorovat ty změny. Vidíte reálné proměny lidí, které se udějí od návštěvy prvního semináře u Irenky a po ukončení cyklu či pravidelnějším studiu… Jsou to úžasné proměny a velké posuny!
Díky Irence vznikla komunita Naše zahrádka a to je velký dar. Umožňuje nám setkávat se s lidmi, kterým záleží na stavu přírody a chtějí se naučit dělat věci ohleduplně a smysluplně, tak aby to přírodu léčilo. Společně tvoříme, společně se učíme, společně se měníme k lepšímu.
Jana Seilerová (04.03.2020 18:19:09)
Často přemýšlím nad tím, jak by se můj život odvíjel, kdybych nedostala možnost studovat u Ireny Kovářové v její škole. Jsem vděčná, že své informace předává a já z nich budu čerpat celý život. Není třeba hledat jiné místo pro sebevzdělávání. V Měsíčnici se dozvíte vše a hlavně komplexně a v návaznosti na sebe a tím je učení paní Kovářové unikátní. Podporuje svou nauku vědeckým výzkumem a každý má možnost si znalosti ověřit a nikoliv slepě věřit. Jeji informace neslibují rychlé řešení o to jsou cenější a hlavně trvalé. Díky paní Kovářové jsem pochopila, že důležité je stát pěvně nohoma na zemi, nebudovat si vzdušné zámky a hlavně, že za sebezdokonalením je tvrdá práce, ale díky ní máme možnost žít opravdovější život. Život v pravdě přinést do svých rodin.
Bohuslava Trhlíková (03.03.2020 22:23:59)
Irenka je žena s velkým Ž. Inspiruje lidi nejen z Čech, ale i z Německa, Slovenska, Rakouska. Informace, které se dozvídáme na jejích kurzech si jen tak nikde nepřečtete. Čerpá z vědeckých výzkumů, z moudrosti svých babiček a dědečků a hlavně z vlastních zkušeností. Předává informace uceleně, srozumitelně, pravdivě. Je to člověk s obrovským srdcem. Mám ji ráda jako učitelku, vážím si jí jako ženy a mám vesmírnou radost, že mohu pracovat v jejím týmu. Vše co dělá má smysl.
Zdeňka Chvojková (03.03.2020 20:21:35)
Irenka je velmi moudrá a laskavá žena, pozitivně naladěná se smyslem pro humor. Irenka nás vrací tam, kde bychom měli být přirozeně - k přírodě, moudrosti našich předků, ženy učí být zase ženami a muži potom mohou být skutečnými muži. Irenku obdivuji hlavně proto, že dokázala vystoupit ze systému a vytvořila svou vlastní školu Měsíčnici. Pořád kolem sebe zdokonaluje životní prostor a učí to i ostatní. Společnost kolem ní je naladěna na spolupráci - a to je v dnešní soutěživé době neobvyklé, ale velmi úlevné a přínosné. Jsem Irence za mnohé vděčná.
Tereza Chromčáková (02.03.2020 18:17:07)
Irenku znám už pár let a je to ten nejbáječnější člověk, kterého znám. Ukázala mi životní směr a dostala jsem od ní spoustu užitečných informací, za které děkuji každý den. Svou práci dělá na 1000% a dává do toho srdce i duši a pokud si někdo tuto cenu zaslouží, tak přesně tento člověk ! ❤️🌸
Přidat zprávu