Miroslav Bobek

Miroslav Bobek

Ředitel Zoo Praha

Nominovaný počin

 
Představení nominovaného počinu

Sbírka na pomoc Austrálii Jde o jedinečný projekt Zoo Praha na podporu Austrálie pustošené rozsáhlými požáry, který inicioval ředitel Miroslav Bobek. Zoo sbírku vyhlásila v pondělí 6. ledna večer a již za pouhý měsíc se podařilo shromáždit neuvěřitelných dvacet milionů korun. Peníze okamžitě putovaly na pomoc poraněným koalům či klokanům. Sbírka však stále běží a vybrané peníze budou dlouhodobě přispívat k záchraně živočišných druhů, které se i kvůli požárům ocitly na samé hraně existence.

 
Kdo za tímto počinem stojí? Co pro navrhovatele znamená a čím inspiruje? A jak může inspirovat další

Iniciátorem a hlavním hybatelem projektu je ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, vystudovaný zoolog, bývalý novinář a popularizátor vědy. Na tomto člověku obdivuji jeho kreativitu, výjimečný přehled v domácím i zahraničním dění, schopnost bleskově zareagovat na aktuální situaci, přijít s nápadem, jak přispět k vyřešení nebo alespoň zlepšení a především pak jeho zápal pro to uvést ideu pokud možno okamžitě do praxe. M. Bobek není člověk slov, ale činů, které mají zásah. Jednoduše řečeno - zatímco jiní se ještě rozkoukávají, M. Bobek už koná a inspiruje ke konání další a další lidi. V případě sbírky na pomoc Austrálii se zapojily nejen další zoologické zahrady, ale také různé organizace, spolky nebo školní kolektivy, viz odkaz níže. Obdivuhodná je také Bobkova schopnost dostat konkrétní čin mezi širokou veřejnost. Především díky Bobkovi tak výše vybraných prostředků předčila veškerá očekávání.

 
Čím se odlišuje nominovaný počin od běžné činnosti osobnosti, skupiny, organizace, firmy

Především obrovským zásahem, dopady, jaké vyhlášení sbírky má a dále mít bude. Navíc jde o počin, který dělá ve světě dobré jméno nejen Zoo Praha a Praze jako takové, ale také celé České republice. Je to totiž jeden z těch krásných počinů, který stmelil národ, viz odkaz níže. V neposlední řadě je důležité zmínit, že M. Bobek s týmem ze Zoo Praha také vyrazili přímo do Austrálie, aby pomáhali přímo tam, vyjednávali konkrétní formy pomoci a udělali fotodokumentaci.

 
Důvody, které vedly nominovaného k počinu, jeho příběh

Tato Bobkova iniciativa je dalším významným bodem v jeho konzistentní snaze přijít s okamžitou pomocí tehdy a tam, kdy a kde je to potřeba. Jde o aktivitu skutečně mimořádného významu. Hlavní hnací motor Bobka je přitom prostý - osud fauny (i flóry) jak v Čr, tak jinde ve světě, mu jednoduše není lhostejný.

Nominaci zaslal/a: Lenka Pastorčáková

Komentáře:

Nejsou tu žádné komentáře.

Přidat zprávu