Nataša Foltánová

Nataša Foltánová

Zakladatelka a spolumajitelka Tierra Verde

Představení dlouhodobého přínosu

 
Představení osobnosti nominované na Cenu Josefa Vavrouška

Nataša je zakladatelkou společnosti TIERRA VERDE s.r.o., výrobce ekodrogerie značky Yellow & Blue (žlutá + modrá = zelená), jedné z nejinovativnějších firem v oboru šetrných čisticích prostředků v Evropě. Staví na filozofii tzv. “chemického minimalismu". Smyslem existence firmy je mimo jiné pomoci lidem prát, mýt a čistit tak, aby to prospívalo jejich zdraví a planetě. V obecnějším smyslu se pak vědomě rozhodovat, co nakupují a spotřebovávají. K jejím projektům patří i značka Born Again, jedna z mála, která v ČR staví na principech “Cradle-to-cradle". Populární jsou i jejich kurzy “Alchymie ekopraní".

 
Čím inspiruje její příběh, proč je podle navrhovatele důležité, aby cenu dostala

Nataša prožila část života v Kanadě, kde mimo jiné vystudovala mezinárodní obchod. Když se pak vrátila domů, všimla si, že septik u jejího domu prosakuje do zahrady. Došlo jí, že vše, co vylije do odpadu, skončí v záhonu se zeleninou. Jednak si tím otravuje jídlo a jednak použitými chemikáliemi zabíjí všechny bakterie, které by jí normálně účinně pomáhaly likvidovat odpad. Na základě vlastní zkušenosti se rozhodla vybudovat business, který lidem, podobně smýšlejícím, nabídne jinou než chemickou variantu pro praní a čištění domácnosti.

 
Jaké jsou výsledky činnosti nominovaného, co všechno se mu podařilo dokázat

Vybudovala firmu a brand, který je dnes už známý nejen u nás, ale také v mnoha evropských státech. Stále přináší nové pohledy na to, jak podnikat s ohledem na svět kolem sebe. Snaží se minimalizovat dopady používání plastových obalů a proto začala s projektem "Bezobalová evoluce", se kterým souvisejí mimo jiné stáčírny, kde si zákazník opakovaně do stejného obalu "načepuje" čisticí prostředky.

 
Co pro navrhovatele nominovaný člověk znamená

Je pro mne velkou inspirací, jak vybudovat business v souladu s vlastním přesvědčením a hodnotami.

Nominaci zaslal/a: Tereza Tomíčková

Komentáře:

Eva Vacikova (20.04.2020 10:48:50)
Natašu a její činnost znám dlouho. V poslední době i z řešení různých oblastí procesů její firmy, Snaží prostřednictvím své firmy se minimalizovat dopady našeho života především v oblasti bezobalové evoluce a výrobou eko produktů. To co bych vyzvedla je její schopnost dovést osobní přesvědčení a pomoc přírodě do plné implementace s velkým dopadem. Protože vidím do její firmy, musím zdůraznit, že i uvnitř podnikání výrazně klade důraz na ekologii před ziskem. I za cenu určitých ztrát. A těmito hodnotami žije nejen ona, ale i všichni zaměstnanci firmy.
Přidat zprávu