Pavla Wernerová

Pavla Wernerová

bloggerka, podcast EKOmaniaci

Nominovaný počin

 
Představení nominovaného počinu

Dovoluji si nominovat podcast EKOmaniaci, za kterým stojí moje přítelkyně Pavla Wernerová. Jedná se o podcast rozhovorového formátu s širokým portfoliem hostů z oblasti ekologie, udržitelnosti a zdravého životního stylu, který má za cíl inspirovat posluchače k postupným změnám v jejich životech. Jednotlivé díly jsou publikovány na všech mainstreamových platformách a ke každé epizodě je věnován samostatný blogový příspěvek rekapitulující celý rozhovor včetně užitečných odkazů.

 
Kdo za tímto počinem stojí? Co pro navrhovatele znamená a čím inspiruje? A jak může inspirovat další

Pavla se již dlouhodobě věnuje problematice udržitelnosti a ekologie. Její veřejné vystupování začalo založením blogu Za lepší život, na kterém aktivně přispívá již několik let. Na svém blogu se primárně věnuje problematice zero waste, nebo raději, jak sama říká, less waste, protože nikdo není dokonalý. Své nasbírané životní zkušenosti s přechodem k bezodpadové domácnosti následně vydala i v knižní podobě v knížce Konec doby odpadové, kde se věnuje ekologičtějšímu životu v různých oblastech života. Pavla je mou každodenní inspirací k ekologickému chování. Ačkoliv já osobně jsem nikdy nebyl fanouškem ekologických aktivistů, když jsme se seznámili, byl jsem překvapený, jak nenásilně, ale přesto inspirativně dokáže téma ekologie sdělovat. Tímto způsobem do mého života nenápadně dostává ekologické návyky.

 
Čím se odlišuje nominovaný počin od běžné činnosti osobnosti, skupiny, organizace, firmy

Pavla do podcastu zve různorodé hosty, díky čemuž si její podcast může najít poměrně rozmanité publikum. Mezi jejími hosty se nacházejí aktivisté, podnikatelé či třeba ředitelé ekologických firem. V průběhu více než roku fungování podcastu diskutovala témata, jako například minimalismus, ekologie ve firmách či třeba bezobalové stravování zvířat. Pavla vede rozhovory uvolněným stylem a moc se mi líbí, že dokáže nenápadně vpravit problematiku ekologie do hlavy posluchače nenásilnou formou.

 
Důvody, které vedly nominovaného k počinu, jeho příběh

Pavlu již dlouhodobě trápilo, že na české scéně nikdo nevytváří podcast formou rozhovoru se zajímavými lidmi z oblasti ekologie. A tak se rozhodla po vzoru zahraničního Green Dreamer Podcast založit podobný formát podcastu pro české prostředí. Tento podcast pro ní není jen pouhou dobrovolnickou prací, ale i záminkou, jak oslovovat jednotlivé lidi, se kterými by se ráda v osobním životě potkala a zeptala na zákulisní otázky. Díky podcastu má možnost potkat zajímavé jedince z oblasti ekologie a zároveň tyto zajímavé rozhovory s nimi zprostředkovávat i ostatním.

Nominaci zaslal/a: Jiří Hanzlíček a Josef Šíp

Komentáře:

Markéta Vaňková (28.04.2021 11:36:56)
Aktivity Pavly sleduji delší dobu a její tvorbu mám moc ráda. Ať už podcast EKOmaniaci, který se mi moc líbí svojí pestrostí hostů, tak i právě její blog Za lepší život, který je pro mě velkou inspirací. Držím palce!
Přidat zprávu