Tereza Černá

Tereza Černá

podnikatelka, režisérka

Nominovaný počin

 
Představení nominovaného počinu

Nominuji krátký dokument s názvem 91 metrů. Snímek nahlíží na věci vyhozené čí dávno zapomenuté, které se dají nalézt na městském sídlišti. Zabývá se myšlenkou, kdy se věc stává bezcennou a které věci mohou být stále bohatstvím pro někoho jiného.

 
Kdo za tímto počinem stojí? Co pro navrhovatele znamená a čím inspiruje? A jak může inspirovat další

Tvůrce je osoba mě nejbližší. Je velice ambiciózní, talentovaná fotografka, a s obrovskou láskou k přírodě. Založila první bezobalový obchod v Jihlavě a nebála se na skoro roční výzvu k natočení jejího prvního dokumentárního filmu.

 
Čím se odlišuje nominovaný počin od běžné činnosti osobnosti, skupiny, organizace, firmy

Zvýšením povědomí o tom, co lidé vlastně vyhazují a že věc, co má třeba škrábanec nepatří ještě do koše, aby se zamezilo zbytečnému plýtvání.

 
Důvody, které vedly nominovaného k počinu, jeho příběh

Námět dokumentu je to, co vidíme každý den kolem sebe. Sídliště je plné plných popelnic, ale mnohdy v nich nejsou jen nepoužitelné odpadky, naopak vídáme i spoustu stále použitelných věcí, které potřebují jen trochu péče. Tento konzum nás velice trápí. Naskytla se však příležitost, jak na tento fakt upozornit. Tereza vyhrála v soutěži na My street films, kteří ji přislíbili pomoc a dveře do světa pro tento dokumentární počin byly otevřené.

 
Publikační činnost, odkazy
Nominaci zaslal/a: Ladislav Kos

Komentáře:

Nejsou tu žádné komentáře.

Přidat zprávu