Denis Maxheimer

Denis Maxheimer

student

Nominovaný počin

 
Představení nominovaného počinu

Web application for air quality monitoring in Czech Republic. Tedy aplikace “BreathIn” pro monitorování čistoty vzduchu v ČR. Funguje na bázi sběru dat z ČHMÚ. Aplikace ukazuje, jestli vzduch ve zvoleném městě je znečištěn, kterými přesně částicemi, a krátce udává jejich popis a vliv na člověka. Aplikace je připravená a zveřejněna na https://breathin.online/.

 
Představení nominované osobnosti

Denis Maxheimer (22, Německo) studuje na ČZU na Fakultě životního prostředí obor Environmental data science. Obor byl vytvořen v rok nástupu Denisa na univerzitu a spojil informační technologie a ekologii. Představená aplikace je zároveň bakalářskou práci Denisa, kterou vypracoval samostatně. Vedoucí práce— Ioannis Markonis. Denis mě inspiruje svou snahou o zlepšení okolí a informování o ekologické problematice lidí kolem něj.

 
Jak nominovaný počin přispěl/přispívá k prosazování udržitelného života a ochraně životního prostředí?

BreathIn se liší tím, že může zaujmout více lidi a má potenciál k rozšíření do velkého projektu. Jsem si jistá, že aplikace nezůstane jen na papíře, ale najde uplatnění jako webová stránka pro ty, koho zajímá ekologie a čistota vzduchu v jejich okolí, zároveň i jako příklad pro další studenty, které budou studovat nově vytvořeny obor.

 
V čem je nominovaná osobnost a její počin výjimečný a inspirativní?

Já vím, že Denis se narodil v Krasnojarsku, který je znečištěn emisemi SO2 z okolních továren. Myslím si, že tohle je důvod, proč se zabývá vlivem čistoty vzduchu na zdraví člověka. Jeho projekt ukazuje, o čem bychom měli přemýšlet, když mluvíme o ochraně životního prostředí.

 
Publikační činnost, odkazy
Nominaci zaslal/a: Valeriia Batiuk

Komentáře:

Halyna Havrysh (09.04.2022 18:33:52)
I am very impressed with Denis' program and how it can change humanity's attitude to the environment and care for their own health. In the future, you can choose the safest and cleanest place to live when moving or choosing a vacation spot. This is a wonderful initiative!
Evgeny Kren (08.04.2022 20:56:53)
Skvělá aplikace. Nativní rozhraní umožňuje rychlé a pohodlné filtrování dat.
Gabriela Petrová (08.04.2022 7:28:14)
Aplikace je velmi zajímavě vypracovaná. Věřím, že při větším rozšíření mezi obyvatelstvo dojde ke snaze o nižší znečišťování, protože si každý uvědomí čím on sám znečišťuje a jestli je to vůbec nutné.
Přidat zprávu